Šachový podzim 2023

Od října se bude opět scházet šachový kroužek (každou středu vždy od 14.00 do 15.30 v učebně 57). Ten je určen hlavně pro začínající hráče a další zájemce, kteří si chtějí zahrát a zlepši svou strategii a taktiku.

V listopadu (předběžný termín 1. 11.) se uskuteční tradiční podzimní turnaj o přeborníka gymnázia, který je zároveň kvalifikací o místa ve družstvech, která nás reprezentují v okresním kole přeboru škol.

V listopadu rovněž proběhne ve Štětí (datum ještě není stanoveno) okresní kolo přeboru družstev škol v šachu, do kterého tradičně nasazujeme několik družstev v každé kategorii (základní školy, střední školy), aby co nejvíce hráčů mohlo změřit síly se soupeři z jiných škol. Odtud, věříme, povede naše cesta do krajského kola.

Šachový podzim 2022

Od začátku října se schází šachový kroužek vždy ve středu mezi 14.00 – 15.30. Přihlásilo se 16 studentů, čas od času docházejí i další. Kroužek je otevřen všem zájemcům o královskou hru…

Ve středu 2. listopadu proběhl tradiční podzimní turnaj o přeborníka gymnázia. V letošním ročníku se jím po dramatickém průběhu turnaje stal Andrej Dunda ze septimy.

Ve čtvrtek 10. listopadu si na okresním kole přeboru društev škol, hraném ve Štětí, zajistila dvě naše družstva postup do krajského kola. V turnaji překvapivě zvítězilo „béčko“ GJJ v sestavě Timothy Wangle (3.A), Mikuláš Turek (2.B), Vilém Učík (2.C) a Adam Trejbal (5.K). V konkurenci osmi družstev získala naše zbylá družstva i zbylé medailové pozice, „áčko“ (Dunda, Ott, Alasseur, Hladký) druhé místo a „céčko“ (Vydra, Matějka, Dvořák, Zaderlík) skončilo třetí.

Šachy ve školním roce 2021/2022

Naši šachisté postupují do celostátního kola!

Vítězstvím v krajském kole přeboru škol v šachu (v Chlumci u Ústí n. L. 2. 2. 2022) si naše šachové družstvo zajistilo postup do celostátního finále! Vítězné družstvo hrálo v sestavě Andrej Dunda (6. S), Martin Vydra (7. S), Patrik Ott (2. A) a Tomáš Hladký (7. S). V turnaji hraném systémem každý s každým zvítězilo před gymnazisty z Loun, Teplic a Chomutova. V soutěži jsme měli také „B“ tým (Ondra Matuška, Mikuláš Turek, Petr Kubec, David Hoang), který obsadil 5. místo.

Dvě družstva šachistů postupují do kraje!

V okresním kole přeboru družstev škol v šachu, které se konalo ve středu 8. 12. ve Štětí, si dvě naše družstva zajistila postup do krajského kola! V turnaji jednotlivců překvapivě, ale s přehledem zvítězil Patrik Ott (2. A). Postup v kategorii středních škol si zajistilo naše A družstvo (Andrej Dunda, Martin Vydra, Tomáš Hladký, Patrik Ott) i B družstvo (Ondra Matuška, David Hoang, Mikuláš Turek a Honza Koubek).

Gymnázium zná svého přeborníka v šachu

Ve středu 20. 10. 2021 proběhl tradiční podzimní turnaj o přeborníka gymnázia v šachu. Poprvé v historii jsme letos hráli ve dvou kategoriích – pokročilých a začátečníků.

Při neúčasti Andreje Dundy a Martina Vydry se vítězem turnaje a přeborníkem školy stal Tomáš HLADKÝ (7. S) před Patrikem Ottem (2. A) a Ondrou Matuškou (8. O). V kategorii začínajících hráčů, v níž soutěžili hlavně členové našeho šachového kroužku, získali po 4 bodech Sofie Kubcová (3. T), Vojta Prejza (6. S) a Tomáš Vysoudil (2. S).

Nejlepší hráči budou naši školu reprezentovat na okresním přeboru družstev škol. Všichni zájemci si pak mohou v prosinci zahrát simultánku s mistrem FIDE Petrem Bakalářem.

Šachy ve školním roce 2021/2022

Čeká nás bohatá šachová sezóna. V říjnu proběhne tradiční přebor gymnázia, který rozhodne o tom, kdo nás bude reprezentovat v listopadu na okresním kole přeboru družstev škol. Věříme, že se nám opět podaří postoupit do krajského kola. Od září se začne scházet šachový kroužek, určený spíš pro začínající hráče.

ŠACHOVÝ KROUŽEK

Školní přebor v šachu říjen 2019

Výsledky turnaje o přeborníka gymnázia

Okresní kolo přeboru škol 2019 –  postup do krajského kola

Naši šachisté (Andrej Dunda  4.K; Martin Vydra 5.K; Pavel Lípa 7.S; Matěj Kubelka 3.B) si ve čtvrtek 28. 11. 2019 vybojovali na okresním kole přeboru družstev škol hraném ve Štětí postup do krajského kola. Náš druhý tým (Vít Nademlejnský – 8.O; Tomáš Hladký 5.K; Václav Turek 3.A; Ricardo Leon 8.O) vybojoval v turnaji druhé místo mezi osmi zúčastněnými družstvy. Bohužel, postup byl jen pro vítěze.

Na krajském kole jsme vybojovali 4. místo

Družstvo ve složení (Andrej Dunda – 4. K, Martin Vydra – 5. K, Tomáš
Hladký – 5. K, Matěj Kubelka – 3. B) získalo na krajském kole přeboru
škol v šachu, solidní 4. místo v konkurenci 12 týmů Ústeckého kraje.
Gratulujeme 🙂