Příznivci královské hry se mohou zapojit do každoročních aktivit. V říjnu vždy probíhá přebor gymnázia v šachu. Ten je vždy také turnajem, ve kterém vybíráme reprezentanty do družstev, která nás reprezentují v okresním a krajském přeboru škol. V roce 2018 jsme se dokonce probojovali do celostátního finále ve Zlíně. Několikrát do roka ještě pořádáme menší turnaje. Pro zájemce jsou k zapůjčení šachové soupravy i šachové hodiny.

Školní přebor v šachu říjen 2019

Výsledky turnaje o přeborníka gymnázia

Okresní kolo přeboru škol 2019 –  postup do krajského kola

Naši šachisté (Andrej Dunda  4.K; Martin Vydra 5.K; Pavel Lípa 7.S; Matěj Kubelka 3.B) si ve čtvrtek 28. 11. 2019 vybojovali na okresním kole přeboru družstev škol hraném ve Štětí postup do krajského kola. Náš druhý tým (Vít Nademlejnský – 8.O; Tomáš Hladký 5.K; Václav Turek 3.A; Ricardo Leon 8.O) vybojoval v turnaji druhé místo mezi osmi zúčastněnými družstvy. Bohužel, postup byl jen pro vítěze.