Aktuální informace: Po dobu dovolené 18.10. – 5.11. nebude školní psycholog přítomen. Zastupuje Bc. Tereza Vodseďálková ve dnech 25.10. a 29.10.

Kontakt na školního psychologa: ČT a PÁ 8:00-16:00 (dle domluvy jinak)

  • Telefon: 778 060 808
  • Email:s@gjj.cz
  • Instagram: gjj_psycholog  
  • Rezervační systém: odkaz níže – rozkliknout – rezervovat – vybrat datum a čas schůzky – pokračovat – email a tel. číslo (pro potřeby komunikace, pokud by někdo přišel pozdě/nepřišel) – uložit změny
Poznámka: Dopolední konzultace se školním psychologem probíhají v časech vyučovacích hodin! Rezervační systém neumožňuje nastavení přesného času u všech termínů, nicméně odpovídají začátkům vyučovacích hodin (př. 8:00, 8:55 atd).

Výchovné poradenství – etoped: ÚT 9:30 – 11:30

Specifické poruchy učení, problémové chování (agrese, záškoláctví…), komunikace a žádosti do pedagogicko-psychologické poradny.

Bližší informace:     

 

Časté otázky:

Kdo může na sezení se školním psychologem přijít?

Na sezení může přijít student, učitel, rodiče nebo blízcí dítěte, které dochází na gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích (GJJ).

S jakým problémem můžu za školním psychologem přijít?

S čímkoliv, co Vás trápí. Většinou řešíme problémy týkající se školy (např. vztahy ve třídě, úzkost nebo strach ze školy, problémy ve škole, strach z ústního zkoušení, známky…). Často se ale objevují také osobní témata (sebevědomí, vztahy s kamarády/rodinou, negativní vztah k sobě, psychické obtíže – deprese, úzkosti, přehnaný perfekcionismus, prokrastinace, také návykové látky a problémové chování apod.).  Rozmanité problémy si žádají vždy své individuální řešení.

Během sezení se snažíme společně s Vámi zlepšit Váš aktuální psychický i fyzický stav a provést Vás tím, co se Vám děje. Vedlejším cílem je, abyste více porozumět sami sobě.

Jak dlouho trvá jedno sezení?

Sezení trvají zhruba 45 min a dopoledne probíhají v časech vyučovacích hodin, tedy: 8-8:45, 8:55 – 9:40, 9:50-10:35, 10:55-11:40, 11:50-12:35, 12:45-13:30 a pak po 14 hodině (dle domluvy). Při řešení důležitých témat se může sezení případně protáhnout, většinou ale trvá maximálně 2 hodiny.

Jak se můžu na konzultaci s psychologem přihlásit?

Můžete se přihlásit nejlépe přes email a využít rezervační systém, kde si můžete zarezervovat již konkrétní termín. Případně lze využít také telefonický kontakt, nejlépe v odpoledních hodinách. Pokud chcete jako rodič přihlásit své dítě na konzultaci ke školnímu psychologovi, klidně nejdříve zavolejte a já mohu pak rezervovat

Jak se mám omluvit ve škole?

V den sezení s psychologem nebo den dopředu zajděte za paní třídní/panem třídním a domluvte se s nimi, kterou hodinu budete chybět (termín konzultace). Pokud jste jako student na vyšším gymnáziu, tak Vám škola automaticky hodinu omluví. Pokud docházíte na nižší gymnázium, zhruba dvě návštěvy máte automaticky omluveny, poté připravíme informovaný souhlas pro rodiče.

Jak probíhá sezení u školního psychologa?

  1. Pozdrav – v domluvený čas se dostavte prosím do žlutého suterénu (S5 kabinet). V čase hodiny zaklepejte na dveře, potřeseme si rukou a pozvu Vás dále.
  2. První kontakt – posadíte se, kdekoliv Vám to bude pohodlné. Zeptám se Vás nejdříve, jak se nyní máte a co jste dnes zažili. Nejdříve se bavíme o obecných otázkách a až potom o tom, co Vás trápí – budete mít tedy dost času na rozmyšlenou.
  3. Téma trápení – po úvodním rozhovoru se dostaneme k tématu Vašemu problému. Můžete začít mluvit sami nebo se začnu ptát já, záleží na konkrétní situaci (záleží, jak je Vám to příjemné).  Někdy je těžké začít mluvit, proto často používáme na pomoc různé pomůcky a kartičky:)
  4. Jádro sezení – konzultace s psychologem trvá zhruba 45 minut, lze i déle podle potřeby (např. můžeme výjimečně více vyučovacích hodin, většinou max 2 hodiny).Během sezení si povídáme, hrajeme různé hry a zkoušíme si různé scénky. Často kreslíme, využíváme také různé kartičky a jiné předměty, které jsou k dispozici (např. knihy apod). Pro specifické případy využíváme také různé psychologické testy nebo orientační materiály, abychom více společně porozuměli tomu, co Vám je.
  5. Konec sezení – na konci si spolu shrneme, co jsme na sezení probírali a co jsme spolu zjistili. Také si řekneme, co bude dál a domluvíme případně další schůzku.

 

Dveře u školního psychologa: Kabinet S5 (žlutý suterén)

 

Jak to vypadá u GJJ školního psychologa?