Litoměřická debatní liga odložena na březen 2021!

Z důvodu aktuální nepříznivé epidemiologické situace jsme se rozhodli 3. ročník Litoměřické debatní ligy přesunout z listopadu 2020 na březen 2021. Všechny školy budou včas informovány o přesném datu i podmínkách konání soutěže.

V minulých letech jsme pravidelně pořádali Školní debatní ligu, soutěž v argumentaci a debatování pro družstva jednotlivých tříd. Studenti se snaží přemoci silou svých argumentů soupeře na losované teze z oblasti školství, společenského života i politiky.

V roce 2018 jsme poprvé pořádali soutěž v rozšířeném formátu – jako Litoměřickou debatní ligu, určenou pro družstva litoměřických základních škol. Prvního ročníku se zúčastnilo šest týmů. Věříme, že soutěž bude pokračovat a že se bude ještě rozšiřovat. Děkujeme Fondu Hennlich za finanční podporu.

Litoměřická debatní liga – 2. ročník (2019)

Ve středu 20. 11. jsme uspořádali 2. ročník Litoměřické debatní ligy. Oproti loňsku se nám podařilo rozšířit počet soutěžících družstev ze šesti na devět. Debatního klání pro šestičlenná družstva základních škol se účastnily školy z Litoměřic i okresu (Libešice, Lovosice, Roudnice). Vítězství si vybojovalo družstvo Gymnázia Roudnice nad Labem. Naše družstvo ve složení Andrej Dunda, Vojta Prejza, Jan Hubálek, Jana Křivohlavá, Patricia Funke a Rozálie Rybová získalo 2. místo.

Litomericka_debatni_liga
Litoměřická Debatní Liga 2019