Měsíc březen, duben a květen

První měsíc japonštiny je za námi. Až na pár organizačních zádrhelů vše proběhlo hladce. Co překvapilo bylo nečekaně vysoké číslo zájemců o tento klub!! すばらしいですね。

Klubu se účastní 25 studentů napříč všemi ročníky našeho gymnázia.

わたし は がくせい です。 Jsem student/ka.

わたし は マリエ です。Jsem Marie.

この いす は おおき です。Tato židle je veliká.

テレザ は ごはん を たべます。Teraze jí rýži.

エマ は チェコ人 です。Ema je Češka.

Toto vše již umíme říci, zatím bojujeme se základy (konkrétně s písmem), ale určitě se zlepšujeme a dostáváme do tempa.

Co nás bude čekat v dalších měsících? Nechme se překvapit!!

みなさん、日本語をべんきょうしましょう!!!!!

Měsíc září

Je mi ctí, že můžeme rozjet nový rok ve spojení s úžasným Klubem japonštiny. Někteří s námi zůstali, někteří se k nám přidali.
Loni byl klub v krátkém trvání (započal v březnu) nyní začínáme v září a vůbec se s naší činností nebudeme párat.
První hodina nás naučila základní informace o jazyce, a základní fráze, co se pozdravu týče.

Pokud tedy uvidíte nějaké jedince na chodbě a budete se divit, proč se zdraví a popřípadě si děkují japonsky, nedivte se.

Takové pravidlo jsme si zavedli a funguje zcela znamenitě.

Chcete se přidat k pozdravu?

Dopoledne (do 12 hodin) se můžeme zdravit OHAJÓ GOZAIMASU おはようございます。Odpoledne poté こんにちは。KONNIČIVA. A poděkování zvládneme také a to ありがとうございます。ARIGATÓGOZAIMASU。

Na druhé hodině jsme se opřeli do psaní znaků, vyzkoušeli jsme si psaní štětcem (Fude ふで) a ochutnali jsme tedy kaligrafii.