Klub mladého diváka – školní rok 2021 – 2022

Ve školním roce 2021/2022 se do Klubu mladého diváka přihlásilo 45 žáků. Začínáme hned v září! Ve čtvrtek 23. 9. jedeme do Národního divadla na moderně pojatou antickou tragédii Král Oidipus. V pondělí 27. září pak do Divadla v Dlouhé na velmi populární komedii Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách.

Král Oidipus

Souborné dílo WS ve 120 minutách

V průběhu roku nás čeká několik výjezdů do známých pražských divadel, do Činoherního studia v Ústí nad Labem a možná také exkurze na DAMU s besedou s lidmi okolo divadla.

Klub mladého diváka pokračuje

I ve školním roce 2020/2021 bude na škole pokračovat činnost Klubu mladého diváka. Věříme, že se nám i v této sezóně podaří navštívit řadu hodnotných představení v pražských i mimopražských divadlech.

Již 1. října bychom měli jet na Dánskou dívku do Divadla na Fidlovačce. Hra je inspirována velmi úspěšným stejnojmenným filmem. 9. listopadu nás pak čeká hra Stefana Zweiga Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle.

Dánská_dívka_1.10.2020

Netrpělivost_srdce_9.11.2020

Zájemci (nábor na novou sezónu probíhá vždy v červnu) mají možnost navštěvovat večerní divadelní představení klasických i moderních dramat v těch nejlepších pražských divadlech. V minulosti jsme tak navštívili Národní divadlo, Stavovské divadlo, Divadlo na Vinohradech, scény Městských divadel pražských, Divadlo v Dlouhé, Na zábradlí a další a další scény. Kromě zájezdů do Prahy navštěvujeme se zájemci i progresivní dramatiku ústeckého Činoherního studia.

Program představení školní rok 2019 – 2020
7. 11. Král Ubu (Alfred Jarry) – Divadlo D21 Praha
26. 11. Děkujeme, že zde kouříte – Činoherní studio Ústí n. L.
3. 12. Nora (Henrik Ibsen) – Divadlo Pod Palmovkou Praha
Aktuální program představení:
18. 2. 2020 E. Albee – Kdo se bojí Virginie Woolfové (Divadlo Rokoko Praha)
20. 2. 2020 W. Shakespeare – Sonety (Divadlo v Dlouhé Praha)
16. 3. 2020 K. Tučková – Vyhnání Gerty Schnirch (Žižkovské divadlo Praha)
                     F. Veber – Chlap na zabití (Divadlo Palace Praha)