Klub mladého diváka – školní rok 2021 – 2022

Plán představení na jaro 2022

11.3. Možná, že jistě, ale určitě snad – Divadlo Semafor (Praha) – režie Jiří Suchý

23.3. Netrpělivost srdce – Stavovské divadlo (Praha) – spojeno s krátkou exkurzí po budově divadla

11.4. Višňový sad – Činoherní studio Ústí nad Labem – klasika A.P.Čechova

20.4. Encyklopedie akčního filmu – Pod Palmovkou (Praha) – další pecka od Tomáše Dianišky

22.5. Vyhnání Gerty Schnirch – Žižkovské divadlo (Praha) – divadelní adaptace úspěšného románu Kateřiny Tučkové

Naše divadelní zájezdy do konce roku 2021

21.10. Snímek 51 (Divadlo v Celetné) – životní drama objevitelky struktury DNA Rosalindy Franklinové

25.10. Cyrano z Bergeracu (Švandovo divadlo na Smíchově) – klasické drama o jednom z nejznámějších milostných trojúhelníků historie

29.11. 294 statečných (Divadlo Pod Palmovkou) – heydrichiáda pohledem jednoho z nejzajímavějších autorů současnosti – Tomáše Dianišky

29.11. Kolaps (Losers Cirque Company) – humor a vrcholná akrobacie, divadlo jako moderní cirkus

14.12. Netrpělivost srdce (Stavovské divadlo) – hra o tom, jak tragicky může skončit váš soucit (spojeno s krátkou exkurzí po historické budově divadla)

Ve školním roce 2021/2022 se do Klubu mladého diváka přihlásilo 45 žáků. Začínáme hned v září! Ve čtvrtek 23. 9. jedeme do Národního divadla na moderně pojatou antickou tragédii Král Oidipus. V pondělí 27. září pak do Divadla v Dlouhé na velmi populární komedii Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách.

Král Oidipus

Souborné dílo WS ve 120 minutách

V průběhu roku nás čeká několik výjezdů do známých pražských divadel, do Činoherního studia v Ústí nad Labem a možná také exkurze na DAMU s besedou s lidmi okolo divadla.

Klub mladého diváka pokračuje

I ve školním roce 2020/2021 bude na škole pokračovat činnost Klubu mladého diváka. Věříme, že se nám i v této sezóně podaří navštívit řadu hodnotných představení v pražských i mimopražských divadlech.

Již 1. října bychom měli jet na Dánskou dívku do Divadla na Fidlovačce. Hra je inspirována velmi úspěšným stejnojmenným filmem. 9. listopadu nás pak čeká hra Stefana Zweiga Netrpělivost srdce ve Stavovském divadle.

Dánská_dívka_1.10.2020

Netrpělivost_srdce_9.11.2020

Zájemci (nábor na novou sezónu probíhá vždy v červnu) mají možnost navštěvovat večerní divadelní představení klasických i moderních dramat v těch nejlepších pražských divadlech. V minulosti jsme tak navštívili Národní divadlo, Stavovské divadlo, Divadlo na Vinohradech, scény Městských divadel pražských, Divadlo v Dlouhé, Na zábradlí a další a další scény. Kromě zájezdů do Prahy navštěvujeme se zájemci i progresivní dramatiku ústeckého Činoherního studia.

Program představení školní rok 2019 – 2020
7. 11. Král Ubu (Alfred Jarry) – Divadlo D21 Praha
26. 11. Děkujeme, že zde kouříte – Činoherní studio Ústí n. L.
3. 12. Nora (Henrik Ibsen) – Divadlo Pod Palmovkou Praha
Aktuální program představení:
18. 2. 2020 E. Albee – Kdo se bojí Virginie Woolfové (Divadlo Rokoko Praha)
20. 2. 2020 W. Shakespeare – Sonety (Divadlo v Dlouhé Praha)
16. 3. 2020 K. Tučková – Vyhnání Gerty Schnirch (Žižkovské divadlo Praha)
                     F. Veber – Chlap na zabití (Divadlo Palace Praha)