Spolupráce se střední školou Evangelisches Schulzentrum / Gymnasium v Mühlhausenu v Durynsku

Tato spolupráce byla navázána v roce 2017. Studentské výměny probíhají každý rok v září, střídavě v Mühlhausenu a v Litoměřicích. Studenti jsou ubytováni v rodinách a mají společný program. Poslední setkání proběhlo v Litoměřicích v září 2018 a tématem byla výroba skla a porcelánu v severních Čechách. Při návštěvě Mühlhausenu nevynecháme Výmar, hrad Wartburg, Buchenwald. Tato setkání jsou finančně podporována Česko-německým fondem budoucnosti.

Spolupráce s Gymnáziem v Hersbrucku v Bavorsku

Tato spolupráce začala v roce 2018, první setkání proběhlo v Hersbrucku v dubnu 2018. Studenti jsou ubytováni v rodinách a pracují společně na projektu. V Hersbrucku natáčeli filmy s tematikou lidských práv, při setkání v Litoměřicích v dubnu 2019 se budou zabývat ekologií. Tato setkání jsou finančně podporována Česko-německým fondem budoucnosti.

ISU ve Fuldě – Internationale  Sommeruniversität Fulda

Díky podpoře spolku Freundeskreis Fulda a Česko-německého fondu budoucnosti již od roku 2012 každý rok vyjíždějí dva studenti našeho gymnázia na měsíční pobyt na letní univerzitu německého jazyka ve Fuldě, kde se setkávají s vrstevníky z celého světa. Podmínkou účasti je věk 18 let a účast ve školní literární soutěži, která prokáže potřebnou znalost němčiny.

Setkání mládeže ve Fuldě 28. 6 . – 5. 7. 2019

Plánovaného setkání u příležitosti oslav 800. výročí založení města se zúčastní 10 studentů naší školy. Společný program s mladými lidmi z Holandska a Německa jim má přiblížit Fuldu a okolí a prohloubit jazykové znalosti.