Literární soutěž Máchovou stopou

Ve spolupráci s Knihovnou Karla Hynka Máchy spolupořádáme třetím rokem literární soutěž. Mgr. Petr Bašus je administrátorem a porotcem soutěže, dalšími porotci, kteří se každoročně obměňují, jsou známí čeští, především regionální autoři. Naše škola se také podílí na organizaci kurzu tvůrčího psaní, který je završením celého ročníku a zároveň odměnou pro zúčastněné autory.

Máchovou stopou_plakát

Naši studenti uspěli ve XII. ročníku soutěže

V letošním, v pořadí již 12. ročníku soutěže Máchovou stopou uspěli ve studentské kategorii dvě literární naděje z řad našich žáků. Druhé místo získal Daniel Jan Hofmann (4. A), třetí místo Veronika Sajverová (8. O). Jako odměnu získali nejen zkušenosti, věcné ceny, ale také možnost zúčastnit se kurzu tvůrčího psaní, který se konal v sobotu 20. 11. 2021. Jedna skupina pracovala v prostorách gymnázia, druhá v Knihovně Karla Hynka Máchy.