Spolupráce studentů GJJ se společností Process Automation Solutions s.r.o.

Nadnárodní společnost Process Automation Solutions s.r.o., přední evropský dodavatel řešení v oboru průmyslové automatizace poskytující komplexní služby v oblasti automatizace technologických procesů a automatizace výrobních procesů, nastartovala tento rok v rámci své lovosické pobočky úspěšnou spolupráci s maturanty Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích.

Vybraní, technicky zaměření studenti dostali příležitost se v rámci letní brigády podílet přímo na reálných zakázkách společnosti, a ještě před nástupem na VŠ tak mají možnost poznat, jak vypadá práce projektantů a programátorů v praxi. Zapojení studentů do reálného živého projektu vede k oboustranné spokojenosti, neboť se studenti okamžitě stávají plnohodnotnými členy týmu, dostanou špičkové vybavení a po nastudování předmětu díla se zapojují do plnění dílčích činností, směřujících ke zdárnému ukončení celého projektu.

Z pohledu společnosti Process Automation Solutions s.r.o. je tato spolupráce také vnímána jako možnost pro studenty pochopit problematiku oborů, které budou studovat v teoretické rovině na VŠ, a zároveň jim může i pomoci najít směr, kterým se chtějí profesně ubírat.

Studenti GJJ se velmi osvědčili svým zodpovědným přístupem k práci, logickým uvažováním, odbornými znalostmi, a především výborně odvedenými úkoly, a tak bude spolupráce v tomto duchu pokračovat i příští roky.