Republikové finále v basketbalu 3x3 a další úspěchy v tomto sportu

Ve dnech 27. 11. - 28. 11. 2017 se v Jindřichově Hradci konalo republikové finále v basketbalu 3x3 chlapců a dívek VI. A kategorie (ročník narození 2000 – 2002). Tento formát basketbalu 3x3 je stále populárnější a byl zařazen do programu Olympijských her. Hraje se ve trojicích pouze na jeden koš, hrací doba je 12 minut čistého času.

Naši hráči v sestavě Jakub Trusina, Jaroslav Radimský (oba 5. K), Martin Hošek a Jan Nožička (oba 2. A) tvoří velmi kvalitní a vyrovnaný tým. Po vítězství v krajském finále v Teplicích kluci porazili Gymnázium Jindřichův Hradec 13 - 10, poté Mendelovu střední školu Nový Jičín 18 – 16 a po porážce s OA Brno 10- 16 postoupili do čtvrtfinále ze 2. místa ze skupiny. Mezi nejlepšími 8 družstvy nestačili na Gymnázium Nymburk s výsledkem 9 – 21. V bojích o 5. - 8. místo nejprve zvítězili nad Gymnáziem Havlíčkův Brod 16 – 10, pak prohráli s Gymnáziem a SZŠ Kyjov o jediný bod 8 -9. V konkurenci 14 družstev obsadili velmi pěkné 6. místo. Mezi nejlepší 4 se dostaly reprezentace škol z basketbalových bašt republiky s tou nejlepší herní kvalitou. Pořadí prvních 6 mužstev na RF: 1. G Prostějov, 2. G Nymburk, 3. Sportovní gymnázium Pardubice, 4. OA Brno, 5. G Kyjov, 6. GJJ Litoměřice.

V V. kategorii chlapců (1998 – 2002) tito výše jmenovaní basketbalisté doplnění o Davida Bělohlávka (3. B) a Martina Kalu (7.S) získali bronzové medaile v krajském finále v Děčíně v tradičním pětkovém formátu.

Naopak dívky ve složení Lucie Muhlfeitová (4. B), Gabriela Tmějová, Tereza Dobrušová (obě 7. S), Kristina Zídková, Marie Hervertová (obě 3. A), Barbora Matušková (8. O) a Pavla Kocmanová (3. B) vyhrály krajské finále v Litoměřicích V. kategorie a postoupily do kvalifikace na republikové finále, které se bude hrát v Karlových Varech 14. 12.

Děvčata ve formátu 3x3 obsadila v krajském finále v Teplicích 3. místo.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy na nejvyšší úrovni. Basketbal je dlouhodobě nejúspěšnějším sportem na naší škole. Na republikové finále se v posledních letech podařilo postoupit také ve stolním tenisu a lehké atletice.

IMG_7095.JPG
IMG_7099.JPG
IMG_7117.JPG

Napsal Miloslav Jílek