Ars Poetica – Puškinův památník 2018

Den 6. června 1799 se do historie zapsal díky narození jednoho z největších představitelů ruské literatury – Alexandra Sergejeviče Puškina. Každoročně se na jeho počest koná kulturní akce „Ars Poetica – Puškinův památník” v Ruském kulturním středisku v Praze, kam se již na 52. ročník sjelo celkem 160 účastníků z celé republiky. Naše gymnázium zde reprezentovala Štěpánka Syrovátková z 2.A, která z krajského kola postoupila z prvního místa.

Za doprovodu paní profesorky Golové jsme se my tři dívky (Eliška Kopecká, Štěpánka Syrovátková a Adéla Valušková) vlakem dopravily do Prahy, kde jsme metrem dojely na stanici Hradčanská, odkud už to bylo k místu konání jen kousek. Letošní ročník zahájil předseda pan Jiří Klapka za přítomnosti ruského ředitele střediska Andreje Končakova. Měly jsme tedy jedinečnou možnost slyšet ruský jazyk od rodilého mluvčího.

Následně jsme se všechny odebraly do Křišťálového sálu, kde se konala sólová recitační vystoupení. Od celkem sedmnácti účastníků jsme si poslechly díla nejslavnějších ruských autorů, jak těch novodobých, tak i klasických. Štěpánka nás svým vystoupením opět nezklamala a svou recitací díla od A. S. Puškina zaujala nejen obecenstvo, ale i porotu.

Celý den jsme si velice užily a načerpaly jsme tak cenné zkušenosti. Štěpánce děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.

Ars Poetica 2018.jpg

Adéla Valušková (2. A)